Na manicure hybrydowy decyduje się coraz więcej kobiet. Zdecydowanie jest to najpopularniejsza forma zdobienia paznokci. Dlaczego tradycyjne malowanie paznokci wyszło już z mody? Czy są jeszcze miłośniczki tipsów? W wielu salonach usługa zakładania tipsów została już wycofana. Nakładanie sztucznego plastiku na płytkę paznokcia, którego efekt jest nienaturalny, przestał być już modny. Pozostało jednak wiele miłośniczek tradycyjnego malowania paznokci. Dlaczego nadal lubimy malować tradycyjnymi lakierami swoje paznokcie? Tradycyjny lakier daje nam możliwość szybkiej zmiany koloru i wzoru. Z pewnością jest mniej szkodliwy dla paznokci niż naklejanie tipsów. Wadą lakierów do paznokci jest ich krótka trwałość. Gdy codziennie wykonujemy nawet drobne prace domowe i mamy częsty kontakt z detergentami lakier odpryskuje się. Nie zawsze mamy czas na malowanie i odczekanie, tak aby lakier nie przyklejał się do dotykanych przez nas powierzchni. Obecnie najwygodniejszą metodą, która zapewnia spektakularne efekty i długą trwałość jest manicure hybrydowy.

Hybrydowe paznokcie można tworzyć zarówno na krótkich, jak i długi paznokciach. Tak naprawę ich długość nie ma znaczenia. Mnogość dostępnych kolorów oraz rodzajów lakierów hybrydowych pozwala na rozmaite upiększanie paznokci za pomocą wzorów i dodatków. Paznokcie utrzymują się nawet do trzech tygodni. Co należy zrobić potem?

Jak usunąć hybrydowe paznokcie?

 

Zgodnie z upodobaniem klientki hybrydowe paznokcie zdejmuje się po około dwóch, a nawet trzech tygodniach. Zabieg najlepiej, aby wykonała kosmetyczka, która zakładała hybrydy. Aby nie uszkodzić płytki paznokcia, nie zaleca się samodzielnego usuwania pozostałości po manicure. Ciekawostką jest fakt, że zwykły lakier nie poradzi sobie z ich usunięciem. Aby prawidłowo i bezpiecznie zdjąć hybrydę, należy zastosować aceton.

 

Najlepszy sposób na regenerację paznokci po hybrydach

 

Paznokcie po acetonie bywają matowe, kruche i łamliwe. Pomiędzy ściągnięciem jednej hybrydy, a założeniem następnej, dobrze jest zregenerować paznokcie przez około dziesięć dni stosując profesjonalnej odżywki do paznokci.